Február 5-én veszi kezdetét a kínai Holdújév és a Kutya évét (2018) váltva beköszönt a Disznó éve (2019). Ha mostanában szerettünk volna Aliexpress-ről rendelni, akkor felejtsük el, legalább 2 hétig senki sem fog a küldeményünkkel foglalkozni, illetve Kínába se utazzunk ez idő alatt, mert mindenhol pusztító tömeggel találhatjuk szembe magunkat. A kínai Holdújév egyébként összesen 23 napig tart, azoknak akik komolyan veszik és becsületesen végigünneplik. Január 28-tól február.4-ig a Kis Újév (olyan, mint a kispéntek, csak 8 napig tart), majd február 5. és 15. között a fő esemény a Tavaszköszöntő Fesztivál, végül február 16-19 között egy 4 napos after, könnyed levezetés egy Lampion Fesztivál formájában.
Ilyenkor megindul a masszív belföldi turizmus, minden hotel teltházas és a szállodák különféle exkluzív ajánlatokkal (mint nálunk a Szilveszteri vacsora) próbálják a bevételüket maximalizálni. A Hangzhou-ban, a Yunman hőforrás közelében elhelyezkedő, frappánsan First World Hotel-nek keresztelt szálloda hotpot welness-szel próbálja bevonzani a turistákat.
A hotpot azaz a forró fazék, egy kínai ételkészítési mód, étkezési forma, és a következőképpen kell elképzelni: a 6-8-12 személyes körasztalt körbeülik a vendégek, az asztal közepén egy nagy fazék alatt ég a tűz, vagy a modernebb verzió szerint egy főzőlap tartja folyamatosan forrásban az alaplevet. A fortyogó lében pedig a vendégek maguk főzik meg a különféle, előre előkészített és felaprított alapanyagokat, mint például hús, tésztafélék, tofu, gomba, zöldségek, hal, garnéla vagy tojás.
A fazék az átlója mentén ketté van választva, így kétféle alaplé tud rotyogni egyszerre. Az egyik fele általában sós, savanyú, vagy kicsit csípős, a másik pedig nagyon:)
Szóval a hotel wellness részlegében hotpot-ra hajazó medencéket, jakuzzikat alakítottak ki. A valós asztal közepén rotyogó fazekakhoz hasonlóan a medencéket kisebb részekre osztották fel, ahol az egyes rekeszekben úszkáló lime-ok, chilik, banánok, kukoricák, káposzták között áztathatjuk magunkat, miközben hatalmas húsnyársakat pusztítunk.
A színkavalkád, kompozíció, a távolból fotós szemmel nagyon vonzó, de csak mindaddig, amíg bele nem gondolunk a kínos részletekbe. Kína egyrészt nem a higiéniáról híres, ráadásul újév előtti napon tilos a fürdés, nehogy elmossa a szerencsét, illetve a víz felett marcangolt húsnyársakból azért biztos jut a vízbe is. Szerencsére a hotpot fürdő nem emberi fogyasztásra, csak wellness célokra készül.